foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


0 532 540 03 89
info@zirvekarot.com

ZİRVE KAROT

Beton Delme Kesme Sistemleri

Kullanıcı Oyu:  / 0
En KötüEn İyi 

BETON ÇATLATMA

Hidrolik ve Darda

Günümüzde  hidrolik Gücü endüstrinin her alanında kullanılmaktadır. Beton delme ve kesme sektörü'de bu güçten yararlanarak, Beton kütlele'rin kontrollü bir biçimde çatlatılması, yöntemi ile bir çok avantaj elde etmiştir.Atılması istenen beton ve ya betonarme gövdelerin karot delme işini takiben elde edilen boşluğun, içerisinde hidrolik tahrik itme gücü yaratan başlıklar yardımı ile beton kütlelerin birbirinden ayrılması yöntemidir.

 Gürültüsü karot ile delme esnasındaki gürültü ile aynı değerdedir. Tekbir çatlatma makinesi iki ila üç adet ekskavatör'ün yapabileceği işe bedeldir.

ÇATLATICI

KAYA-BETON-TAŞ ÇATLATMA

Taş ocaklarında, Mermer ocaklarında, Hafriyat çalışmalarında,kontrollü beton yıkım işlerinde alternatif uygulamalarla düşük maliyetli projeler üretmektedir. Yüksek maliyetli ve riskli maliyetlerdeki alternatif çözüm ortağınızı arayın ! Zaman ve malzeme tasarrufunun maliyetlerinizi nasıl düşürdüğünü göreceksiniz

  Kayalara ve betonlara açılan deliklere ÇATLATMA TOZU döküldükten sonra genleşme basıncı zamanla doğru orantılı olarak artarak, birinci ana çatlaklar oluşur, çatlaklar devam ederek çatlama genişliği artar genleşme basıncı tarafından oluşan mekanizmayı  görebilirsiniz.çatlatma tozunun çalışması birinci çatlaklardan sonrada devam ederek yeni çatlakların da oluşması sağlanır. Genellikle bir delikten 2 - 4 çatlak oluşur (kenar dirençleri yok ise) ve çalışma devam eder. Birinci çatlak serbest yüzeye ulaştığında  ana parçayı iten basınç deliğin dibinde ikinci çatlaklara neden olarak işlem tamamlanmış olur. ikinci çatlaklar alt taraftaki serbest yüzeye ulaşmış olur ve bu mekanizma tüm delikler arasında devam eder..

ÇALIŞMALARINIZ İÇİN NEDEN DAHA FAZLA ÖDEYESİNİZ?

    * Her türlü betonu kontrollü kırmak istiyorsanız
    * Blok üretim maliyetlerinizi düşürmek istiyorsanız
    * Mermer numunesi alacağım diyorsanız
    * Patlayıcı ruhsatı çıkartmak zor ve masraflı diyorsanız
    * Patlayıcı kullanmak mümkün değil diyorsanız
    * Martöpikör ile uğraşıp zaman kaybediyorsanız
    * Ekskavatör kırıcısıyla çalışıp makinanızın kanser olmasını istemiyorsanız
    * Sit alanlarında faaliyet göstermek istiyorsanız
    * Deneyin, farkı görün !

Hidrolik basınç ile beton çatlatma sistemi. Beton çatlatma; mermer, taş blokların çatlatılmasında, parçalanmasında hidrolik gücünün kullanıldığı makinalardır.

Hidrolik güç üniteli ve ya el pompalı olarak kullanılmaktadır.

Darbe, titreşim, patlama (dinamit) istenmediği durumlarda minimum insan gücü maksimum zaman verimi istendiği hallerde kullanılır.

telefon whatsapp mail